Dabiskās vides sadrumstalotība: Nepietiekams zemes izmantošanas zonējums un apbūves noteikumi ir veicinājuši nekontrolētu attīstības izplešanos piekrastes zonā. Šī izplešanās ietver tūrisma pakalpjumu sniegšanu, kā arī tūrismam nepieciešamo infrastruktūru ceļus, ēkas strādājošajiem, automašīnu stāvvietas, pakalpojumu zonas un atkritumu novietnes, kas parasti noved pie dabiskās vides sadrumstalotības tik tālu, ka dabiskās vides vienības kļūst pārāk mazas un nevar uzturēt daudzas dzīvnieku un augu populācijas.
Dabiskās vides izpostīšana: Tūrisma attīstība degradē nozīmīgas piekrastes dabiskās vides. Piemēram, piekrastes mitraines bieži tiek nosusinātas tamdēļ, ka nepietiek piemērotu vietu tūrisma aprīkojuma un infrastruktūras veidošanai. Šādas darbības var izraisīt spēcīgu vietējo ekosistēmu degradāciju vai pat iznīcināšanu uz ilgu laiku.
Jūras dabiskās vides deģenerācija: Jūras teritorijā daudzas tūristu aktivitātes notiek ap ļoti vārīgām ekosistēmām. Noenkurošanās, niršana, makšķerēšanas sports un piegružošana ir tikai daļa no darbībām, kas izraisa tiešu kaitējumu sugām (piemēram, jūras zīdītājiem) vai jūras dabiskās vides (piemēram, ūdenszāļu augtenes) degradāciju ar turpmāku ietekmi uz jūras krastu eroziju un zivsaimniecību.
Sacenšanās par dabiskajiem resursiem: Tūristi un dzīvā daba var nonākt pie sacensības par nepietiekamajiem dabiskajiem resursiem, piemēram, ūdens, mežu teritorijas, kāpas utt. Piemēram, Donjanas Nacionālajā parkā DR Spānijā apdraudēto sugu kā imperiātorērgļa (Aquila heliaca) un Spānijas lūša (Lynx pardina) apdzīvotās teritorijas apdraud ūdens izzušana tūrisma sektora vajadzību dēļ.
Iebrucējsugu importēšana: Tūristi un piegādātāji, bieži vien neapzinoties, var ievest sugas (kukaiņus, savvaļas un dārza kultūras augus un slimības), kas nav dabiski vietējā vidē un var izraisīt ekosistēmu izjaukšanu vai pat iznīcināšanu.
Nomīdīšana: Tūristi, atkal un atkal izmantojot vienu un to pašu taku, nomīda veģetāciju un augsni, galu galā izraisot postījumus, kas var novest pie bioloģiskās daudzveidības zuduma un citām sekām. Postījumi var būt vēl lielāki, ja apmeklētāji daudzkārt noklīst no noteiktajām takām.
Stress dzīvniekiem: Savvaļas dzīvnieku apskate var izraisīt dzīvniekiem stresu un mainīt viņu dabisko izturēšanos, kad tūristi pienāk pārāk tuvu un rada troksni, piemēram, izmantojot motorizētus braucamrīkus.