Kultūras mantojums

Kultūras mantojumam ir liela nozīme piekrastes tūrisma attīstībā. Kultūras un dabas mantojums tika nodefinēts Konvencijā par pasaules kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma aizsardzību. (Parīze 1972):

Pieminekļi un ainavas, kas atbilst šai definīcijai, tiek uzskatīti par daļu no aizsargājamā mantojuma. Šī iemesla dēļ ir nepieciešams piemērot jaunus noteikumus, kas balstītos uz konvencijām un veidotu efektīvu kopēju ievērojama vispasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību, kas veidota uz pastāvošā bāzes saskaņā ar jaunākajām zinātnes metodēm."

UNEP (Apvienoto Nāciju Vides Programma) koncentrējas uz bioloģiskās daudzveidības kultūras un garīgajā vērtībām, un tas ir atkarīgs no vietējiem ilgtspējīga piekrastes tūrisma veidotājiem, un īpaša uzmanība tiek pievērsta jautājumiem, kas skar vietējo sabiedrību. Lai gan starptautiskā līmenī tiek saskatīta sarežģītā saikne starp bioloģisko un kultūras daudzveidību, lingvistiskā daudzveidība vēl netiek apskatīta starptautiskajos forumos.

"Cilvēku lingvistisko daudzveidību aizsardzība un atbalsts šī mantojuma izpausmēm, jaunradei un izplatīšanai pēc iespējams vairāk valodās ir vienas no vadlīnijām Darbības plānam, lai īstenotu UNESCO Vispasaules kultūras dažādības deklarāciju." (Parīze 2001)