Ilgstspējīgs tūrisms

 

 

Ētikas kodekss un vadlīnijas ilgtspējīgam tūrismam

Ētikas kodekss ir vadlīnijas, kuras piekrīt ievērot viena vai vairākas organizācijas. Šādam kodeksam nav likumisks spēks, tāpēc tas tiek saukts arī par „brīvprātīgo kodeksu” vai „darbības noteikumiem”. Parasti tajā tiek uzskaitīti pakalpojumu standarti, kurus pildīs kompānijas, kas apņēmušās ievērot kodeksu (Avots Financial Consumer Agency of Canada).

Ekotūrisma vadlīnijas
Publicēts: The Ecotourism Society, North Bennington, Vermont, USA. Copyright 1993

 

   
  • WWF Ētikas kodekss. Tajā ir iekļauti 10 Vidusjūras tūrisma principi, WWF Vidusjūras tūristu ētikas kodekss, pasākumi, kas tūristiem jāveic, WWF tūrisma industrijas Ētikas kodekss (tūru organizatoriem – viesnīcām, aviokompānijām), pasākumi, kas jāveic tūru organizatoriem, WWF rekomendācijas vietējo pašvaldību institūcijām un pasākumi, kas tām jāveic. WWF publicējuši arī līdzīgu Arktikas tūristu ētikas kodeksu.
  • Globālo tūrisma ētikas kodeksu (GTEK) izdevusi Pasaules tūrisma organizācija (PTO). Uz to izdarītas atsauces nesenajā ES Tūrisma komunikācijā (com(2003)716). GTEK ir visaptverošs principu apkopojums, kuru mērķis ir visām iesaistītajām pusēm sniegt tūrisma attīstības vadlīnijas. Šīs puses ir centrālās un vietējās pārvaldes institūcijas, vietējā sabiedrība, tūrisma industrija un tajā strādājošie profesionāļi, kā arī vietējie un ārvalstu tūristi.
  • VIDES PĀRVALDĪBAS HARTA treileru parkiem, kempingiem un atpūtas parkiem (1996), kuru izdevusi Eiropas Kempingu Federācija (EKF)
  • UZŅĒMUMS: Atsevišķi ekotūrisma pakalpojuma sniedzēju Ētikas kodeksi no visas pasaules, META (2001)


AtpakaļTālāk