IPZP principi

 

 

Integrācija

"Kas tiek integrēts?" ir galvenais jautājums, uz ko atbild šī sadaļa. Īsa atbilde ir: visa piekrastes zonas lietošana un lietošanas plānošana; tas attiecas uz indivīdiem, pašvaldībām un NVO un uz valsts un starpvalstu valdībām.  

Integrācijas veidi

Parasti tiek nodalīti dažādi pārvaldības integrācijas veidi:
  • Starpvaldību integrācija: piemēram, vietējās, reģionālās, valsts valdību līmeņos. Tā arī ir “vertikālā integrācija”. Šīs integrācijas mērķis ir harmonizēt politikas veidošanu nacionālajā līmenī un politikas īstenošanu pašvaldībās.
  • Starpsektoru integrācija: piemēram, starp Publisko Darbu ministriju, Telpiskās Plānošanas ministriju un Tūrisma ministriju. To arī dēvē par “horizontālo integrāciju”. Specifisks veids ir integrācija telpā, jo piekrastes zemi un jūru tradicionāli pārvalda dažādi sektori (piemēram tūrisms un zvejniecība), bet aktivitātes vienā pusē ietekmē otro.
  • Valsts un nevalstisko organizāciju integrācija: piemēram, pašvaldības, vietējās dabas aizsardzības organizācijas un mazā rūpniecība.
  • Zinātnes un pārvaldības integrācija: ir skaidrs, ka sociālās, dabas un inženierzinātņu uzdevums ir atbalstīt piekrastes un jūras pārvaldniekus. Taču viņu komunikācija bieži nav optimāla.
  • Starptautiskā integrācija: Var gadīties, ka problēmas teritorija atrodas uz starptautiskās robežas. Tā kā dabas resursu izmantošanas efektiem nav zināma šī robeža, viens no priekšnoteikumiem ir starptautiskā integrācija. Kaut arī problēmai var būt reģionāls raksturs, vadošo lomu šajos gadījumos spēlē valstu valdības.

 


Bieži horizontālā (starpsektoru) un vertikālā integrācija (starp valdības līmeņiem) tiek uzskatītas par IPZP galvenajiem uzdevumiem.

AtpakaļTālāk